Lednica2000

Przez lata włożyłem bardzo dużo serca w rozwój i organizację spotkań, które co roku gromadzą dziesiątki tysięcy młodych osób. Na studiach, razem z kolegą otworzyliśmy Grupę Promocji na nowoczesną obecność w Internecie: media społecznościowe i Youtube. Korzystając z amatorskiego handycama i bazarowych wersji oprogramowania tworzyliśmy treść, dzięki której chcieliśmy docierać do tysięcy naszych rówieśników już dawno obecnych w sieci.

Po kilkuletniej przerwie wróciłem do Grupy na zaproszenie mojej przyjaciółki, która powiedziała: "musisz!" Pośród wielu różnych projektów, które razem zrealizowaliśmy w pamięci szczególnie utkwiło mi tych kilka.

Mateusz dobrze radzi sobie w warunkach stresu i napięcia czasowego - nie traci energii ani zapału, doprowadza projekty do końca. Współpraca z Mateuszem była zawsze bardzo owocna.

Dominika Chylewska
Koordynatorka Biura Prasowego w latach 2016 - 2017
Przeczytaj cały list polecający

Spot "Ty wiesz, że Cię kocham"

W 2019 r. zespół video, którego byłem liderem, otrzymał niełatwe zadanie nakręcenia spotu reklamującego hasło nadchodzącego spotkania. W trakcie kilku kolejnych spotkań kreatywnych opracowaliśmy kształt scenariusza, rozrysowaliśmy story board i zaplanowaliśmy plan dnia zdjęciowego

Jako lider zespołu pełniłem przede wszystkim role producenta i reżysera. Do moich zadań należało:

  • znalezienie odpowiednich planów,
  • upewnienie się, że mamy cały sprzęt, jakiego potrzebujemy
  • zgranie operatorów i aktorów ze sobą podczas całego dnia zdjęciowego
  • dbanie o wysoki poziom artystyczny
  • dbanie o wysoki poziom nagrań
Praca na planie
Plan spotu Kroki do Lednicy
Najlepsi operatorzy w Poznaniu
Operatorzy i aktorzy w jednym

Warsztat na początku roku

Nowy rok oznacza nowe pokłady entuzjazmu i zaangażowania. Chcąc je jak najlepiej spożytkować, spotkaliśmy się pewnego popołudnia, żeby popracować nad strategią naszej aktywności w Internecie.

Zależało mi, żeby nasza dyskusja wyglądała inaczej niż te podczas cotygodniowych spotkań całej grupy. Poprosiłem o statystyki oraz dane demograficzne z naszych profili na mediach społecznościowych. Dzięki odrobinie celnych pytań udało się nam przełamać krąg ciągle tych samych pomysłów i uwag.

Dla uporządkowania wszystkich nowych spostrzeżeń przeprowadziłem krótkie ćwiczenie, podczas którego min. stworzyliśmy podstawowe persony naszych odbiorców w sieci. Dzięki nim osiągnęliśmy wspólne zrozumienie naszych celów i przyjrzeliśmy się potrzebom ludzi, którzy odwiedzali nasze strony. Porozumienie i empatia wyzwoliły w nas falę nowych pomysłów.

Rezultatem tych zaimprowizowanych warsztatów było kilka kampanii na Facebooku zrealizowanych zarówno w bieżącym roku, jak i kolejnym. Wolontariusze uczestniczący w spotkaniu wspominali je jeszcze w kolejnych miesiącach, a utworzone przez nas persony stanowiły punkt odniesienia na zebraniach całej grupy.

Warsztaty dot. strategii w Social Media
Warsztaty dla całego zespołu Biura Prasowego
Warsztatowy icebreaker

Nieco więcej o tym warsztacie opowiadam w piątym odcinku podcastu LET ME IN UX.

Wsparcie techniczne nowo powstającej strony internetowej

W połowie bieżącego roku zespół pracujący nad nową stroną Lednica2000.pl poprosił mnie o wsparcie i pomoc związane ze stackiem technologicznym, który chcieli wybrać. Byli zainteresowanie wykorzystaniem generatora stron statycznych Gatsby, którego użyłem min. do stworzenia tego portfolio oraz bloga. Dlatego doradzam wolontariuszom programującym stronę w kwestiach technicznych oraz sprawach designu - architektury informacji, dostępności i estetyki.